Genel

Teknoloji Entegre Etmeye Nereden Başlamalıyım?

Esma Ç. Çalışır

Teknoloji entegrasyonu yapmaya karar verdiniz ve nasıl başlamalıyım ya da sınıfınız da zaten teknolojiyi kullanan birisiniz ve kendimi nasıl geliştireceğim sorusuna yanıt arıyorsunuz. Şuan bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz 🙂 Teknolojiyi sınıfınıza entegre etmeyi hedeflediğinizde ilk olarak bazı temel hazırlıkları yapmanız gerekmektedir. Burada ilk yol arkadaşınız, okulunuzun teknoloji ihtiyaçlarını belirlemeye destek olacak MANKATO hiyerarşisi olmalı. Bu hiyerarşi pek çok sorunuza yanıt verebileceğiniz adımları size sunacaktır. Öğretmen eğitimleri konusunda da bir yol göstericidir. Hiyerarşiyle ilgili bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

Mankato ile teknoloji alt yapısı, destek cihazlar, kaynaklar, prosedürler, sözleşmeler ve içerik gibi ihtiyaçlarınızı belirlediniz ve artık sıra öğrenci ve öğretmenlerin teknoloji bilgisine sıra geldi ise bu noktada da SAMR Modelinden faydalanabilirsiniz.

SAMR “Teknoloji öğrenme ve öğretme süreçlerine nasıl entegre edilecek? Var olan beceriler dijital teknolojiyle nasıl değişecek?” sorularına yanıt arar. Bir başka deyişle teknolojinin öğrenme ve öğretme süreçlerine nasıl entegre edileceğiyle ilgilenen bir modeldir. 

SAMR ile teknolojiyi nasıl entegre edebileceğinizi…

View original post 402 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s