Genel · Teknoloji Entegrasyonu

Mankato’nun Eğitim Teknolojisi İhtiyaçları Hiyerarşisi

Esma Ç. Çalışır

Teknoloji entegrasyonu yapmaya karar verdiniz ve nasıl başlamalıyım sorusuna yanıt arıyorsunuz. Şuan bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz 🙂 Teknolojiyi okul yaşantısına entegre etmeyi hedeflediğinizde ilk olarak bazı temel hazırlıkları yapmanız gerekmektedir. Burada ilk yol arkadaşınız, okulunuzun teknoloji ihtiyaçlarını belirlemeye destek olacak MANKATO hiyerarşisi olmalı. Bu hiyerarşi pek çok sorunuza yanıt verebileceğiniz adımları size sunacaktır.

Teknolojilerimiz aksıyor, bilgisayarlar kilitleniyor. Uygulamalar çok fazla hangisi kullanılacak? Hangi uygulamayı alsak? Bilgisayar alınmalı mı? Tablet mi? Alt yapıyı geliştirelim? Ne kadar internet gerekli? Öğrencilerin şimdi neye ihtiyacı var? Teknolojiyi adapte etmeye çalışıyoruz ama hep bir direnç var? Heyecan sanki düşük gibi? Nasıl planlasak? Kaynakları nasıl çeşitlendirsek? Teknolojiyi mevcut derslere direk eklesek olmaz mı? SAMR mı? Öğretmen ve öğrencilerin dijital gelişimleri mi? Dijital güvenlik ne olacak? Eğitimler, sempozyumlar, konferanslar? gibi gibi….

Daha saymadığım pek çok konu…Bu tür sorular genellikle okullarda teknoloji kullanımına ilişkin bütüncül bir bakış açısına sahip olmanın eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Çünkü bir değişim söz konusu ve…

View original post 313 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s