Akademik Çalışmalarım · Öğrenme-Öğretme · KİTAP İNCELEMELERİ · Teknoloji Entegrasyonu · Web 2.0

Öğretim Teknolojilerinde Web Araçları Kitabı

Dr. Barış Çukurbaşı’nın editör kurulunda yer aldığı ve benim de hem danışman hocam Prof. Dr. Eralp Altun hem de Dr. Barış Çukurbaşı ile öğretim teknolojilerinde kullanılan web araçlarında veri güvenliğini ele aldığımız kitabımız “Öğretim Teknolojilerinde Web Araçları: Uygulamalar, Araştırmalar ve Eğilimler” Kitabı Pegem Akademi’de açık erişimde ücretsiz e-kitap şeklinde yayınlandı. Kitaba buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

“Öğretim teknolojilerinin öğrenme ve öğretme süreçlerine sağladığı katkılar yadsınamayacak düzeydedir. Özellikle Web araçlarının bu süreçlere dahil edilmesi öğrenme deneyimlerinin daha da zenginleşmesine olumlu yönde etki etmiştir. 2020 yılı itibariyle salgın nedeniyle ortaya çıkan acil uzaktan eğitim ve devamındaki harmanlanmış öğretim süreçleri ile birlikte öğretim teknolojilerinin ve Web araçlarının potansiyeli daha da ön plana çıkmıştır. Bu bakımdan öğretim teknolojisi olarak kullanılan Web araçlarının bilimsel olarak değerlendirilmesi, neden bu araçların tercih edilebileceği, hangi öğrenim kademeleri için kullanılabileceği, öğrenme sürecine entegrasyonunun nasıl yapılabileceği ve bu araçların kullanılmasında veri güvenliğinin sağlanması hususlarından yola çıkarak Öğretim Teknolojilerinde Web Araçları: Uygulamalar, Araştırmalar ve Eğilimler kitabı ortaya çıkmıştır.
Öğretim Teknolojilerinde Web Araçları: Uygulamalar, Araştırmalar ve Eğilimler kitabı öğretim süreçlerinde web araçlarını kullanan, kullanmayı planlayan ve bu alana ilgi duyan herkese hitap etmektedir. Bununla birlikte kitap içerisinde ele alınan Web araçlarının öğrenme sürecine entegrasyonu ve konunun bilimsel temelleri ile birlikte özellikle öğrenme ve eğitim alanına yönelik çalışmalar yürüten bilim insanları, politika yapıcılar ile her türden eğitim sağlayan kuruluşlarda aktif olarak faaliyet gösteren kişiler için bilimsel bir referans ve kılavuz olma özelliği taşımaktadır.
..” (Önsözden alıntıdır. – Editör Kurulu)

https://pegem.net/urun/Ogretim-Teknolojilerinde-Web-Araclari/222990?fbclid=IwAR1LRJOwsj_GKloIriZHbu6uv-ASVbZ9MAfDm5r1GdJHl8DQDsGnr7BYtpw

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s