Teknoloji Entegrasyonu · Web 2.0

iPad Creativity Apps -1

iOS cihazları gerçekten seviyorum. Özellikle tasarım ve yaratıcılık uygulamalarının sınırı yok. Pek çoğu ücretli olsada (emeğe saygı) ücretsiz, nitelikli uygulamalarda oldukça fazla. Uzun süre sonra elime iPad alma ve App Store’u tekrar kurcalama fırsatım oldu. Geçen bir kaç yıldan sonra app (uygulama) arşivimi güncellemeliydim.

Özellikle ücretsiz yaratıcılık uygulamalarını inceledim. Reklamı az olan, ücretsiz araçları fazla olan nitelikli uygulamaları tekrar inceledim ve bazı uygulamaları gerçekten çok beğendim. Yıllar önce kullandığım ve kullanmaya ara verdiğim bazı uygulamaların ise güncellenerek çok daha fazla işleve sahip olduğunu ve arayüzlerini daha basit hale dönüştürdüklerini gördüm. Bazılarını kısaca paylaşıyor olacağım:

Toontastic 3D

Toontastic ile ilgili görsel sonucu

Seçilen karakterlerin ses kaydı yapılarak anime edilmesine imkan veren bir animasyon uygulamasıdır. İsterseniz hazır karakter ve sahne seçebilir, isterseniz kendi karakter ve sahnenizi çizebilirsiniz. Karakterleri sahnede hareket ettirerek, anime oluşturabilirsiniz.
Hayal ettiğiniz maceralarınızı çizip, canlandırabilir ve anlatabilir, haber öykülerini, bilim raporlarını ve diğer bütün enteresan fikirlerinizi anime edebilirsiniz. Arayüzü oldukça basit ve bir kaç tık ile 3D videoyu galerinize kayıt edebilirsiniz. Hem Google Play hem de App Store’da mevcut olması da ekstra bir artı 🙂 Detaylı bilgi için : toontastic.withgoogle.com/

ComicBookMaker

ComicBookMaker ipad app ile ilgili görsel sonucu

Kendi hayal ettiğiniz karikatürlerinizi hazırlamak istiyorsanız eğer bu uygulama tam size göre. Uygulama üzerinde istediğiniz şablonu seçip, bu şablon üzerine galerinizde yer alan görselleri ekliyorsunuz ve görsellerinizi hazır stiker ve konuşma baloncukları ekleyerek kendi comicinizi hazırlıyorsunuz. Hazırladığınız görseli isterseniz çeşitli yöntemlerle paylaşabilir isterseniz galerinize kayıt edebilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Story Creator

Story Creator ipad app ile ilgili görsel sonucu

Kolay bir şekilde dijital hikaye / dijital sesli kitap oluşturmak isterseniz bu uygulama tam size göre. Uygulama kitap mantığında çalışıyor. Sayfa sayfa çizimlerinizi yapıp, fotoğraflarınızı seçip, metinlerinizi yazıp, ses kaydı yapabiliyorsunuz. . Story Creator, gerçekten en iyi hikayelerinizi hayata geçirir ve en unutulmaz anlarınızı yeniden düzenleyerek, canlandırmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

RWT Timeline

rwt timeline ipad app ile ilgili görsel sonucu

Timeline (zaman çizelgesi), bir çizgi boyunca ögelerin sırayla yer alarak bir olayın veya sürecin grafiksel bir gösterimidir. RWT Timeline uygulaması da bu grafiksel gösterimin kolayca hazırlanabilmesine imkan sağlayan bir uygulamadır. Tarihin veya olayın saatine/tarihine/oluş sırasına göre düzenleyerek bir timeline hazırlayabilir ve kısa veya uzun tanımlayıcı metinler ekleyerek bir etiket oluşturulabilirsiniz. Her etiket için bir resim ekleyerek, zaman çizelgesinin daha görsel olarak çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Daha önce bu uygulamayı incelemiştim. İncelemeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Book Creator

book creator ipad ile ilgili görsel sonucu

Adından da anlaşılacağı üzere yaratıcı dijital kitaplar hazırlamak için kullanılan basit bir uygulamadır. Dilediğiniz hayal ettiğiniz herhangi bir konuda dijital kitaplarınızı hazırlayabilirsiniz. Çizim yapmak, metin, video ve fotoğraflar eklemek serbest 🙂 Hepsini bir araya getirerek, etkileşimli hikayeler, şiir kitapları, dergiler, maceralar, raporlar, okunulan bir kitabın görselleştirilmesi gibi pek çok ürün hazırlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

“iPad Creativity Apps -2” çok yakında.

Öne çıkan görsel kaynağı
Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s