Teknoloji Entegrasyonu · Web 2.0

3 Boyutlu Sunumlara Merhaba

Uzunca bir aradan sonra merhaba 🙂

Sezonu 3 boyutlu sunum hazırlama programı ile başlatmak istiyorum. Seminer dönemlerinde ve derslerinizde bolca işe yarayacaktır diye düşündüm. Sözümü kısa kesip sadede geliyorum.

EMAZE isimli, basit adımlarla 3D sunu hazırlama imkanı veren bir program var. Powerpoint ve Prezi de olduğu gibi içinde hazır pek çok şablon var. Yapı olarak Prezi’ye çok benziyor ancak en belirgin farkı dediğim gibi 3D görseller içermesi.

https://app.emaze.com/mypresentations#/my   linki ile siteye ulaşabilirsiniz. Web tabanlı çalışan bir site, o nedenle program kurmakla uğraşmıyor, tablet dahil tüm cihazlardan sunum hazırlayabiliyorsunuz.

İster facebook hesabınız ile isterseniz de üye olarak siteyi kullanabiliyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra kendi sunumlarınızı oluşturabileceğiniz ekran sizi karşılıyor.

 

Ekran Alıntısı

“Create New Emaze”  seçeneğini seçerseniz eğer çeşitli temaların yer aldığı pencere karşınıza çıkar. İstediğiniz temayı seçer ve sunumunuzu hazırlamaya başlarsınız. İsterseniz elinizde var olan powerpoint sunusunu yükleyerek düzenleme yapabilirsiniz: Bunun için “Emazify Your Powerpoint” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Emaze’in avantajları;

-Kullanımın basit ve şablon temelli,
-Ücretsiz,
-Bulut teknolojisine sahip, istenilen zamanda sunuma ulaşılabilmesi ve sunumun tüm dünya ile paylaşılabilmesi
-Herhangi bir bilgisayar, tablet ya da mobil cihaz ile sunumu düzeltme ve görüntüleme imkanı

Peki yok mu bunun dezavantajı derseniz hemen ekleyeyim : hazırlanan sunumları indirmek veya emaze logosundan kurtulmak gibi özellikler için ücretli versiyona geçmeniz gerekmektedir.

Kolaylıklar gelsin

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s