Genel · Teknoloji Entegrasyonu · Web 2.0

Explain Everything – Sunumlar Coşuyor

Explain Everything yaklaşık 2 milyon kişinin kullandığı interaktif, kullanımı kolay bir beyaz tahta ve tasarım  uygulamasıdır. Öğretmeni tahtadan bağımsız hale getiren, öğretmenin ve öğrencinin istediğinde sunum yapabileceği, istediğinde ders videolarını hazırlayabileceği bir uygulamadır.

Explain Everything Article ImageApp Store, Google Play Store, Windows Store ve Chrome Web Store ‘da çeşitli mobil versiyonları mevcuttur ( http://explaineverything.com/ ).

5 yaşından itibaren tüm öğrencilerin kullanabileceği bir uygulama olan Explain Everything ile öğrenciler de birçok farklı konuda öğrendiklerini sergileyebilecek sunumlar ve videolar hazırlayabilirler.

Teknolojinin derslere entegrasyonu sürecinde bence olmazsa olmaz uygulamaların en başında gelmektedir. Hatta öğretmenlerin bu süreçte mobil cihazlarında hiç kapatmamaları gereken bir araçtır. Çünkü öğretmen ders esnasında hem dersini anlatıp hem de ders kaydı yapabilir ve bunu ders bitiminde, çeşitli bulut depolama yöntemleri ile öğrencilerle paylaşabilir. Bu boyutu düşünüldüğünde de Flipped Learning denilen ters yüz edilmiş öğrenme modelinin de bir nu
maralı uygulaması haline gelmektedir.

Çeşitli kaynaklardan bu app ile ilgili bilgi edinebilirsiniz, ancak benim size önerim bu app ile ilgili Apple’ın hazırlamış olduğu kitaptır. Apple’ın bu uygulama ile ilgili hazırladığı iTunes kitaba erişmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Explain Everything ile ilgili hazırlanmış videolara ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s