Teknoloji Entegrasyonu · Web 2.0

ADOBE SPARK

Adobe daha önce basit ve ilgi çekici içerik üretmek için tasarladığı Adobe Voice, Adobe Slate ve Adobe Post uygulamalarını artık tek bir uygulama altında birleştirdi: “Adobe Spark”. Adobe Spark ile hızlı ve kolay bir şekilde hareketli videolar, sunumlar, etkileşimli sayfalar, mini posterler hazırlayabilirsiniz.

Adobe Spark uygulamalarının ortak amacı, kullanıcılara çeşitli web hikayeleri ve animasyon videoları oluşturma işini en basite indirgemek ve her kullanıcı için kullanılabilir kılmaktır.

Web uygulamasının eklenmesiyle birlikte Adobe Spark’ı istediğiniz her yerde açabilir, mobilde çeşitli projeler hazırlamaya başlayıp bilgisayarda sürdürebilirsiniz. IOS desteği de bulunan Spark uygulamasını, telefon ya da tabletlerinizden kullanmanız da mümkündür.

Web linki: https://spark.adobe.com/home/

Adobe Spark’ı bilgisayardan kullanmak için https://spark.adobe.com adresine giriş yapabilir, mobil cihazlardan kullanmak için uygulama mağazalarından “Adobe Spark Video, Adobe Spark Page, Adobe Spark Post” başlıklarıyla bulup uygulamaları indirebilirsiniz. Tüm cihazlar için uygulama arayüzleri aynıdır.

https://spark.adobe.com adresinde sağ üst köşede yer alan “Log In” butonuna tıklayıp, var olan “Google-Gmail” mail adresiniz ile giriş yapabilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, başlamak için sarı “+” işaretine tıklayınız.

Hazırlayacağınız içeriğe göre “ Post, Page, Video” başlıklarından seçim yapınız. Ben “Video” seçimi yapıyorum.

Video seçimi yapıldıktan sonra ekrana çeşitli temalar gelmektedir. İsterseniz bu temalar arasından isterseniz boş şablon seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Ben start from scratch diyerek çalışmaya devam ediyorum.

Ekranın ortasında yer alan + butonuna tıklandığınızda “ Video, Text, Photo, Icon” isimli seçenekler çıkar. Hazırlanacak olan içeriğe göre seçim yapıp, ilgili veriyi videoya aktarabilirsiniz. Ortada yer alan kırmızı mikrofon butonu ile videonuza ses kaydı ekleyebilirsiniz. Ayrıca sağ alt köşede yer alan “2s” bölümünden içeriğin videoda kaç saniye boyunca görüneceğini belirleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s