Dijital Yurttaşlık · Web 2.0

“Güvenli Paylaşım” KIDBLOG

Öğretmenlerin öğrencileri için bireysel blog alanları açabileceği, güvenli ve kullanışlı bir blog oluşturma sitesidir.

Günlük yazma mantığından doğmuş olan blog (ağ günlüğü), gerçek adıyla Weblog, istenilen konularda yazılar yazılabilen; video, resim ve fotoğraf gibi dokümanlar paylaşılabilen web tabanlı paylaşım platformudur. Bloglarda paylaşım çok önemlidir, paylaşımlar kısa sürede pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bloglar çoğunlukla okuma, yazmayı ve paylaşım yapmayı seven kişiler tarafından oluşturulurlar. Kidblog’da bu fikirle oluşturulmuş bir sistemdir. Özellikle K-12 seviyesinde öğrencilerin öğretmen kontrolünde mesajlarını yayınlayarak onların çeşitli ortamlarda fikirlerini sunmasını sağlar.

Kidblog her yaş ve her düzeydeki öğrenci için kolaylıkla ulaşılabilen bir web platformudur.

  • Sisteme giriş kolaydır ve öğrenciler kullanıcı adlarını ezberlemek zorunda kalmazlar. Öğrencilerin bir mail adresine ihtiyaçları yoktur.
  • Öğrenciler sınıf arkadaşlarının bloglarını kolaylıkla bulup, takip edebilirler.
  • Öğretmenler öğrencilerin tüm etkinliklerini izler, paylaşımlarını takip eder; bir öğretmenin onay vermediği yorum blogda yayınlanmaz.
  • Kidblog web sitesini en kullanışlı kılan tarafı da reklam veya herhangi bir eklenti içermemesidir.
  • Öğretmen tarafından yaratılabilen kategoriler sayesinde öğrenci yazdığı her bir blog postunu ilgili klasöre kolayca yerleştirerek çalışmalarını organize edebilir.
  • Kidblog web sitesi Google senkronizasyonu da sağlamaktadır. Google Dokümanlar, Slaytlar, Çizimler, PDF’ler, ses ve videoları Google Drive’dan rahatlıkla bloğunuza yerleştirebilirsiniz.

https://kidblog.org/home/ adresinden Kidblog web sitesine erişebilirsiniz. Siteyi istediğiniz web tarayıcısında açıp kullanabilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda 30 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Ücretli hesap kullanmak isterseniz aylık 9 dolar, yıllık 44 dolar ödeme yapmanız gerekmektedir. Kidblog İngilizce’dir; Türkçe dil desteği içermemektedir.

Üst Görsel Kaynağı: https://i.pinimg.com/236x/08/1a/49/081a492847ca0901a2c128c9015644be--teaching-technology-educational-technology.jpg
Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s